Genel, Sokak Modası

Urban Mexican

8brew   Sıkça takamadığım; ama ‘Bir gün mutlaka yeniden takacağım!’ diye beklettiğim milyonlarca fularla dolu çekmecelerim. Fularların bir şekilde büyülü olduğuna inanıyorum çünkü. Ve bu yüzden her geçen gün bir yenisi daha eklenmeye devam ediyor koleksiyonuma. Hemde küçüklüğümden beri! Düşünsenize… Annemin bana hamileyken aldığı deniz çipalı fularımı hala kullanabiliyorum. Ya da bir yurtdışı seyahatimde edindiğim bir fulara her dokunuşumda, onu satın alırkenki heyecanımı ve seyahatimde yaşadığım anlarımı yeniden anımsayabiliyorum. Anneannemden kalanlar mevzusunaysa hiç girmiyorum bile. Açıkcası her fuların bende kesitsel, kokusal ve desensel anlamda hissettirdiği belkide aklınıza dahi gelmeyecek duygular var. Stil tamamlayıcılığı açısındansa, nesilden nesile aktarılabilmesini; zamansız olmasını ve bağlayış şeklimizin hayal gücümüzle sınırlı olabilmesini seviyorum.

Culottes: Pull&Bear

Sneakers: Onitsuka Tiger

10brew Bende nachos ve Meksika çağrışımı yapan bu fularım, yaklaşık 4 yıl kadar önce ablamın hediyesiydi. Yani ”Sıkça takamadığım; ama ‘Bir gün mutlaka yeniden takacağım!’ diye beklettiğim…”  fularlar listesinde. Sabah, okula gitmek için hazırlanırken, listedeki detaylara şöyle bir göz atayım dedim. Seçimimi yaptıktan sonraysa bir belime bir başıma bağlayıp durdum. Sonuç mu? Resmen Malala olmuşum da haberim yok. 🙂

 

6brew   Fularımı tek renk bir bluzla kombinlemek yerine, tercihimi mix & match’ ten yana kullandım.(Bkz:Mix & Match)  Aslında mix & match’ ten ziyade, çizgili ve puantiye gibi minimal detayların basic olduğuna inananlardanım. Mixlemeden matchlemiş bulundum da diyebiliriz.

 

16brew   Bu arada, hem oryant hemde bir o kadar modern bir coffee shop keşfettim Eminönü’nde; adı ‘Brew Coffee Works’. Eğer sizin de benim gibi göbek bağınız tarihi yarımaya gömülüyse bir deneyimleyin derim. Bir yandan nitelikli kahvenizi yudumlarken; bir yandan da Eminönü’nde, kozmopolit şehrin telaşlı insanlarını izlemek bir hayli keyif verici.

Brew Coffee Works Favorilerim → 1) Ice Americano 2) Syphon-Ethiopia.

 

7brew9brew

11brewCrop Top: Mango

12brew4brewGözlük: Fifth Ave Galata

5brewBir sonraki postta görüşmek üzere. 🙂 Keyifle kalın!

Previous Post Next Post

You Might Also Like