Sokak Modası

Sun day = Cold day

2.Cuma gününe kadar hava öylesine sıcaktı ki, yelken antremanıma bile sıkı sıkı giyinerek gittiğim halde üzerimdeki katları teke indirgeyene dek soyunmak zorunda kaldım. Tam artık bahar geldi derken sıcak görünüşlü soğuk tadında bir pazar sabahına uyandım. İşin kötü yanı, dışarıya çıktığımda artık üzerimi değiştirebilmek için çok geçti. Yani sizin anlayacağınız siyah deri ceketim, bacak dondurmakta usta yırtık jeanim ve incecik çizgili t-shirtümle Karaköy’de öylece kalakaldım.

 

7.Soğuk havanın ve açlığın verdiği aceleyle hemen brunch için sıcak mekan arayışına girdim. Ardından bir güzel pancakeleri götürdüm; americanomu içtim; vücut ısımı da dengelemeyi başardıktan sonra kendimi yeniden soğuğun kollarına attım. Üşümeyi sevmeyip soğuğu sevdiğimden…

 

3. Bu arada itiraf etmeliyim bu tarz botların hastasıyım. Bu sezon benzer modellerde tam tamına 3 tane satın almaktan hiç çekinmedim. Çünkü topuklu ama topuklu rahatsızlığında değil; simsiyah deri olmasıyla iddialı ama yalnızca geceye ait değil.

 

5.Detay zamanı…

4.Deri ceket: Mango

6.Ayakkabı: Hotiç

8.‘Ayy! Pera yine mi backpack takmış…’ diyeceksiniz belki ama ne yapayım? Tarz olup da rahat olan başka bir çanta çeşidi varsa lütfen söylemekten çekinmeyin. Zira uzun bir süre daha bu görünümüme maruz kalacaksınız benden söylemesi 😉

Backpack: Eastpack

11.Çizgili t-shirt: Zara

1.Siyah yüksek bel yırtık jean: Topshop

12.15.Benim için günlük gözlük tercihim evde hangi takıyı taksam diye düşünmek gibi. Çünkü birçok ünlü markanın gözlüğü de var ama çeşit çeşit takmak ve biraz fanteziye kaçmayı sevdiğimden mango gibi daha ulaşılabilir bir markadan sıkça satın almayı tercih ediyorum. Çünkü çokça para döktüğünüzde en kullanışlısını almayı seçiyorsunuz. Bu da benim değişken ruh halime bazen biraz ters düşebiliyor.

14.13.9.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

1 Comment

  • Reply M&MFASHIONBITES 21 Mart 2015 at 03:09

    Woooow, you’re the best fashion blogger Pera!

  • Leave a Reply