Genel

Pera Pitim

7

Beni en çok zorlayan ama gerçekleştirdiğim zamanlardaysa, bana en çok huzur veren şeydir zamanı etkin kullanmak. Zorlanıyorum; Evet! Çünkü planlı, enerjik ve aynı zamanda fedakar olmayı gerektiriyor. Erken kalkıp yol almak gibi… Aslında tam da bunu yapmış olabilirim; erken kalkıp Pera’nın yolunu tutmayı.

Asimetrik Basic Elbise: Zara

5   İtiraf etmeliyim; bu durumdan öylesine keyif aldım ki bundan böyle öğleden sonra başlayan derslerin sabahını, mekan keşfi kaçamaklarıyla değerlendirmeye karar verdim. Böylece, hem zamanı verimli kullanmanın huzurunu sürüyorsunuz hemde bir an olsun İstanbul kalabalığından sıyrılıp  gönlünüzce gezebiliyorsunuz. Zira kalabalık bir İstanbul’da gezinirken bazı önemli detaylar gözden kaçabiliyor. Ben kaçırmıştım ama buldum!

 

 

7   Burası Pera’nın göbeğinde adeta bir kahve cenneti; ‘Noir Pit Coffee’. Yoldaki kazı çalışmaları nedeniyle atlamalı zıplamalı hamleler yaparken, içerisindeki altın detaylı kahve makinalarının yansımalarının gözüme ilişmesiyle keşfettiğim bir mekan.

 

 

16   Noir Pit’teki tüm kahveler organik ve fairtrade sertifikalı. İngiltere’den gelen Smiths Coffee Company’e ait kahveleri, son teknoloji ile paketlenmiş renkli poşetlerde kendiniz için satın almanız da mümkün. Bu arada fotoğraf detaylarını inceler misiniz bilmem ama orada yazan jest tamamıyla doğru! Yani bir kahve mugı satın aldığınızda yanında seçeceğiniz kahveyi hediye ediyorlar.

 

 

15   Kahve menüsünün zenginliği kadar yiyecek menüsünün de zengin olduğu mekanda; kruvasanlar, cheesecakeler ve daha niceleri göz kamaştırırken insan bir şeyi düşünmeden edemiyor: Acaba tazeler mi? -Evet. Tüm ürünler günlük olarak satışa sunuluyormuş.

 

 

109   En göz alıcı detaylardan biri ise, 2008 ve 2010 yıllarında en iyi dizayn ödülünü kazanmış Faema’nın Emblema isimli 3 bölmeli makinesi.

 

 

27   Merdivenlerinden çıkarken nişin içindeki ürünleri inceleme imkanı bulduğunuz mini bir asma katı da var buranın. Bilin bakalım asma kata vardığımızda bizi kim karşılıyor?

 

 

noir pitt pera   Ziyaretimden pek memnun kalmadığı her halinden anlaşılan bir kedi… Sonrasında onu daha fazla rahatsız etmeme kararı alıyorum. 🙂

 

 

14   Etrafı keşfetmek amacıyla oradan oraya giderken bir şey keşfettim: Kahvenin tadını en iyi dinlenmeye çekildiğiniz anda alıyorsunuz. Belkide bu yüzden buranın adı Noir Pit(Noir, Fransızca’da “kara” demek. İngilizce’de “durak” anlamına gelen “Pit” ile kahvenin veya kara sevdanın karası birleşerek “Noir Pit”i oluşturmuş.)’dir. Yani duraklama-dinlenme-tadına varabilme lokasyonu.

 

 

82413   Mug’ın dibinde kalan son damlayı da içtiğime göre artık outfit detaylarımdan bahsedebilirim.

 

 

2   Lise 2. sınıftayken teker teker kendim dikmiştim zımbaları Vans’imin üzerine. Emek verdiğimden midir bilinmez ama bu ayakkabının yeri bende gerçekten ayrı.

 

 

1Erkek reyonunda görür görmez tutulduğum şapka: Pull & Bear

28Gözlük: Fifthave Galata

22Önceki postlarımdan birinde Mix & Match akımından hoşlandığımdan ve bunu tarzıma nasıl uyarlamaktan hoşlandığımdan bahsetmiştim.(Postuma altı çizili yere tıklayarak erişebilirsiniz.) Bu günse birbirine yakın tonları ve konseptsel olarak uyumlu patternleri harmanladım.

Parka: H&M

23Mutlu ve keyifli haftalar!

Mehmet Akif Diler Photography

 

 

Previous Post Next Post

You Might Also Like