Sokak Modası

Neon Bomb !

16..  İstanbul’da, biz okula hala t-shirt – ceket kombiniyle gidebildiğimiz zamanlarda İstiklal Caddesi’ndeki Zara’da görür görmez tutulmuştum bu neon kürke. Mağazadaki müşteriler, -havayla kürkü bağdaştıramadıklarından olsa gerek- beni değişik biçimlerde süzmeye başlamışlardı ki sonunda kasiyer kitlenin genel görüşüne tercüman olarak: ‘ Bunu her zaman kullanabileceğinizden emin misiniz?’ dedi. ‘  ‘ ‘Tabi tabi gece-gündüz rahatlıkla 🙂 ‘ cevabını verdikten sonraysa kadın alaycı bir bakış fırlattı. Mağazadan ayrılırken kendime bir söz vermiştim; bu kürkü o kadar çok kullanacaktım ki (Partide elbiseyle, cafede jean gömlekle, sportif günümde eşortmanla, soğuklarda kazaklarla, güneşli günlerde t-shirtlerle, orta dereceli hava sıcaklığında merserizelerle etc.) artık birileri bana ‘Tamam Pera, artık giyme şunu! ‘ bile diyecekti.

 

11.Derken, civciv diye seslenilmeye alışsam da asıl beklediğim cevabı dün yelken takımımdan arkadaşım Melis’ten duydum. Havaları fırsat bilip son zamanlarda kürkümü sıklıkla kullanmam dikkatini çekmiş. Bana nedenini sorduğunda ise sadece kıkırdamakla yetinebildim. Artık sebebini biliyorsun Mel 😉

 

12.19.Gelgelelim kombinime… Şu aralar rahatıma fazlasıyla düşkünüm diyebilirim. Öğleden sonra başlayan dersler, ders programının değişmesiyle sabaha çekilince yatağımdan erkenden uyanınca pijamalarımı çıkarırken, aynı konforu verebilecek parçalar bulma arayışına giriyorum. Bu yüzden tercihimi kırçıllı gri şalvar eşortmanımdan, siyah salaş merserize kazağımdan ve tabikide yine kürkümle benzer tonlarda neon detaylı Nike Air max ‘ lerimden yana kullandım. Hukuk kitaplarımın sığabileceği ebatta çapraz da kullanılabilen, deri Michael Kors çantamı taktıktan sonra soluğu ders öncesi ayılabilmek için Starbucks’ta aldım. Derste profesöre yakalanmayacağım diye rahat rahat büyük boy caramel macchiatomu lıkır lıkır götürebilmek ne mümkün!

 

5.Aksesuarlara gelecek olursak ; annemin altın detaylı, köşeleri sivrilen vintage gözlüğünü; sportif kombinimle uyumlu mat siyah Marc Jacobs saatimi; çift bileklik efekti veren gümüş Cartier bilekliğimi; kolumdan çıkarmadığım ve yaktığım her kaloriyi ve adımı hesapladığım Nike Fuel Band’imi ve iç içe geçmiş yüzük şeklindeki Cartier’in love koleksiyonu rose rengi kolyemi tercih ettim.

 

2.Kırçıllı gri şalvar eşortman : Stradivarius

Kazak: DKNY

17.

Kürk: Zara

14.Sneakers: Nike Air Max

4.Gözlük: Annemden

Saat: Marc Jacobs

Kolye ve bileklik: Cartier

8.

10.Çanta: Michael Kors

6.Photography by Mehmet Akif Diler

Previous Post Next Post

You Might Also Like

2 Comments

  • Reply Ohmyfas 2 Mart 2015 at 23:23

    Fashiontalks kullanıyor musunuz?

    • Reply perayaylali 3 Mart 2015 at 07:47

      Kullanmıyorum

    Leave a Reply