Genel, Moda Haberleri, Sokak Modası

Moda Türkiye 15. Yaşını Kutluyor!

Ekran Resmi 2016-04-20 15.51.14    Bazen, modayla ilgili güncellemelerimi paylaşırken, tek bir paragraf için bile 10’larca makale-haber okuduğum oluyor. Aslında bunu hemen hemen her boşluğumda yapmam gerekli; çünkü eğer gerçekten iyi şeyler yazmak istiyorsanız, algılarınızın kapıları etrafınızdaki her türlü olan bitene karşı açık olmalı. Tabi bazen, konu hakkında nitelikli kaynaklara erişemediğim de olmuyor değil. Ya da bilgi yetersizliğinden dolayı daha fazla kaynaktan araştırmaya ihtiyaç duyduğum zamanlar… Bu durumlarda tercihim, yabancı dildeki kaynaklardan faydalanmak oluyor.

Her blogger ve editör gibi benim de favorilerim var elbette; defileleri yerinden takip edip; en yeni haberleri paylaşan… Türkçe kaynak anlamında en sık takip ettiğim sayfalardan biri ‘Moda Türkiye’. Neden mi? Çünkü moda camiasında olup biteni, 15 yılı aşkın bir süredir diğer sitelere nazaran yakından takip ediyorlar. Yurtdışındaki hiçbir moda haftasını kaçırmayıp; bizzat kendileri gözlemleyip kaleme ve kadraja alıyorlar.

Eğer stil sahibi olduğunuzu düşünüyorsanız; İstanbul’da her an her yerde Moda Türkiye ekibinden insanlarla karşılaşabilirsiniz demektir. Evet, 30 binin üzerinde üyeye sahip olan Moda türkiye’nin, sokaklarda sürekli ‘sokak modası’ fotoğrafları çeken aktif bir ekibi daha var ve çektikleri görselleri Modaturkiye.com’ da arşivliyorlar. Düşünsenize Cihangir’de, Karaköy’de, Taksim’de gün boyu insanların stillerini inceleyip ilginizi çeken insanların look’unu ölümsüzleştirdiğinizi ve bunu her gün tekrarladığınızı. Bence inanılmaz bir olay! Bir nevi sosyoloji deneyi gibi. Ne kadar farklı tarzlarda ve ruhlarda insanı barındırdığını düşündükçe bu şehre, yeniden hayran kalıyorum.

Bu arada, yukarıdaki kombinim size bir yerlerden tanıdık geldi mi? 🙂 Görseldeki outfit detaylarımdan Victorian Gentlewo-Man postumda bahsetmiştim. Şimdiyse Moda Türkiye’nin bu haftaki ‘Sokak Modası’ bölümünde yer alıyor. Eğer sizde kombininizin bu alanda yer almasını istiyorsanız -buradan- üye olup profilinize sokak stillerinizi ekleyebilir; tarzını beğendiğiniz insanları takip edebilir ve belkide, ‘En şık Modaclub Üyesi’ ünvanına sahip olabilirsiniz.

Keyifle Kalın!

Previous Post Next Post

You Might Also Like