Genel

Istanbul Coffee Festival

Processed with Snapseed.

Istanbul Coffee Festival  ’16 – Pera Yaylalı

Türkiye’deki 2. yılında 3. sü gerçekleşen; geride bıraktığımız diğer iki festivaleyse bir türlü denk gelemediğim etkinliktir; İstanbul Coffee Festival. Bu seneyse, 6-7-8-9 Ekim tarihleri arasında Küçükçiftlik Park’ta gerçekleşti. Geçtiğimiz festivallere katılamamam konusunda ”Çok da bir şey kaçırmış sayılmam.” tarzında cümleler kurmayı kestiriyordum aslında; ta ki sırayla sunumları tadımlamaya başlayana dek.. Dünyaca ünlü baristaların showlarından, cupping tasting ve kavurma gibi atölye çalışmalarına; mini konserlerden partylere bu festival, gerçekten yol düşürülesiymiş.

 

showtvTürk kahvesi sevmememden ötürü olsa gerek, farklı kahve çekirdekleri ve demleme yöntemleriyle hazırlanan organik kahveleri kokusunu içime çeke çeke tatmaya pek bir meraklıyım. Bu merakım kameramanın da dikkatini çekmiş olmalı ki, beni yine aynı şeyi yaparken çekmeyi ihmal etmemişler. Görselde oldukça ciddi göründüğümün farkındayım. Tahminime göre, tam da o sırada kahvemi demleyen baristayla, çekirdeği kokladığımda o meyvemsi kokuyu, gerçekten alamayışım hakkında tartışıyorduk. Sanırım standlara olan yoğun ilgiden dolayı kahveyi ideal sürede demleyememelerinden..

 

cf10150’ye yakın kahve markasının tanıtıldığı festivalde, yolumu düşüremediğim coffee shopların standlarında vakit geçirebilmek belkide festivalin en güzel yanlarından oldu. Böylece ‘Istanbul trafiğini gerçekten çekmeye değecek lokasyonlar’ konusundaki rotanızı zahmetsizce belirleyebiliyorsunuz. Bunu yaparken bazı standların showlarıysa oldukça dikkat çekiciydi. İtiraf etmeliyim ki Zihni Sinir’i dahiyane projesinin başında kahve öğütürken görmeye hiç mi hiç hazırlıklı değildim. 🙂

 

cf1‘Festival için hazırlanan background’un önünde poz vermesiz, festivalin laneti gün boyu yakanızı bırakmaz.’ Kahvenizin üzerinize dökülmesinden tutun dilinizin yanmasına kadar her türlü kötü şey durum yaşanabilir. O yüzden siz siz olun festival klişelerinden asla korkmayın. Çok da korkuyorsanız benim gibi gözlerinizi yumun olur mu?

Gömlek: Mexx

Elbise: Aries

Gözlük: Ray-Ban

morikukkoMorikukko’yu duymuş muydunuz? Ben şimdiye kadar duyamamış olmamın şaşkınlığını yaşıyorum da.. Kendinden kapşonlu tasarımıyla şimdiye kadar gördüğüm en cool çantalar listesine girmeyi başardı bile! Üstelik o kapşon kafanızda şekilli formuyla düşmeden ve ağırlık hissi vermeden öylece kalabiliyor ve tamamıyla su geçirmiyor. Süper fikir değil mi?  ‘İncelemek için ‘TIK’!

 

ask-stupidcf-10cfcf5cf-11cf16

Processed with Snapseed.

Istanbul Coffee Festival ’16 – Pera Yaylalı

Bir sonraki postta görüşmek üzere!          

 

Previous Post Next Post

You Might Also Like