Genel, Sokak Modası

Çekirdeklerin Balat Serüveni

3   Bildiğiniz gibi yalnızca Balat’ta yaşamıyorum; aynı zamanda Balat’ı yaşıyorum. Bu da ister istemez mahalleyle ilgili  tüm gelişmelerden haberdar olmam anlamına geliyor. Yeme-içme, sanat-kültür, giyim-aksesuar adına yeni açılan neresi varsa, -çekim yasasından mıdır bilinmez- adeta karşıma çıkıyor. Bazen ‘Bir de şu yoldan geçeyim bari’ dediğimde; bazense sosyal medya aracılığıyla… Belkide 2 elimin parmaklarını geçmeyecek sayıda olmasındandır; zira geçen sene, şu sıralar kapısını aşındırdığım mekanın çoğu açılmamıştı bile.

Sıradaki postumda, geçen sene açılır açılmaz keşfetmek için yolunu tuttuğum; Balat’ın ilklerinden olduğundan sahibine ‘Neden Balat?’ sorusunu yönelttiğim bir mekana ışınlayacağım sizi: Coffee Department ‘ a !

 

2   Mekanın kalitesi kadar işletmecisinin ya da çalışanların size karşı yaklaşımı da çok önemli. En azından ben bunu son derece önemsiyorum. İşletmecisinden ya da çalışanlarından haz etmediğim bir mekana bir kez daha gitmek istemem açıkcası. Coffee Department’ın sahibi Metin ve Hanife’yle ise tanıştığımız günden bu yana çok tatlı bir samimiyetimiz oldu. İşlerinde oldukça donanımlı; sosyal açıdansa içten insanlar.

 

54   Gelelim enfes kokan kahvelerin laboratuvarına! Coffee Department’ın kahveleri, dünyanın en kaliteli kahve çekirdeklerinden doğuyor; kavrularak; öğütülerek ve demlenerek… Zaten bu nitelikli kahveleri bir kez tadımladığınızda, alışılmışlıktan ötürü bize güzel gelen çoğu kahvenin aslında ne kadar kalitesiz olduğunun farkına varıyorsunuz. Sonuç mu? Evet, nitelikli kahve ciddi anlamda bağımlılık yapıyor. 😉

7   Metin, lattenin yüzeyinde sanatını konuştururken.

 

6

kahve2   Öğütülen kahve çekirdeklerinin demleme aşaması.

 

kahve   Ve en güzel an! Mis gibi kokan kahvenizi yudumladığınızda, rujunuzla fincanın harmonisi…

 

11   Aslında benim favorim Coffee Department’ın el yapımı, unsuz brownieleriydi. Ancak kalmadığı için bu kez limonlu kekini denedim. Limon aroması oldukça yoğun ve etkileyiciydi. Eğer kahvenin yanında meyvemsi bir tat sevenlerdenseniz, denemenizi mutlaka tavsiye ederim.

 

16   Umm… Sanırım birazda outfitimden bahsetme zamanı gelmiş.

 

15Bugün, yani coffeehouse konseptinde geçireceğim bir gün için, vintage detaylarımla western ve grunge karışımı bir tarza bürünmeyi tercih ettim. İtiraf etmeliyim kendime en çok yakıştırdığım ve cool hissettiğim tarz bu iki akımın, kendi stilimce harmanlanması. Biraz eklektiğe kayıyorum gibi görünse de bence ayrımsal açıdan net bir çizgisi yok.

 

13Gözlük: Mango

12ayakkabı detayBoot Sneakers: Zara

14Jean ceket: Mango

T-shirt: Mango

Boyfriend Jean:  Gap

Kolye: Cartier

Kemer: Ralph Lauren

Vintage Çanta: Louis Vuitton

1918   Bazı ikonik klişeleri seviyorum.  Eve doğru yol alırken, renkli kapıların önünden geçerken 99999. fotoğrafımı da çektirdiğime göre rahatça uzaklaşabilirim.

17Bir sonraki postta görüşmek dileğiyle! Keyifle kalın ;))

Mehmet Akif Diler Photography

Previous Post Next Post

You Might Also Like