Genel, Sokak Modası

Bomontiada’da Bir Gün

15

Derin bir Ohh! Hem de en derininden.

Vizelerle boğuşurken bir an için hiç kavuşamayacağız sandım. Blog’u bir derece mazur görebilirim; çekimler, düzenlemeler, yazmak, kontrol etmek, paylaşmak vs. derken bir hayli vakit alıyor. Ama ya ,hemen hemen her gün güncellenip bizlere türlü türlü pratik paylaşım alternatifleri sunan ‘Instagram’? Evet, neredeyse ay geldi ondan da soyutlandım. Hayat işte..

 

12Cumartesimin bir kısmını uyuyarak geçirdim. Dile kolay uykusuz 3 hafta! Pazar’ıysa arkadaşım @atakanakturk ile mini çekim-keşif ‘ e ayırdık. Bu seferki durağımız Bomontiada! Evet, biz o ‘ Bir türlü yolunu Bomontiada’ya düşüremeyenler ‘ azınlığındandık. Karaköy ruhuna bir alternatif olur mu bilmem ama kesinlikle yol düşürülesi. 19. yy’dan kalma Bomonti Bira Fabrikası’nda, fotoğrafçılık sergisini ve yapının mimarisini incelerken bir yandan da mekanları keşfetme imkanı bulduk. İlk izlenim tavsiyesi verecek olursam; mekanların küçük görünmesine asla ama asla aldanmayın derim. İçeri adımınızı atar atmaz kendinize oturacak bir yer bulup bol köpüklü biranızı sipariş etmek yerine, ufak çaplı bir keşif gezisine çıkın derim. Zira konseptsel seçenekleriniz bir hayli ‘yelpazesel’.

populist-2

The Populist

 

10Bomontiada’nın avlusu gerçekten çok hoştu. Ancak çekim yaptığımızı gören görevliler, makinayla çekim yapmanın yasak olduğunu bize söylediklerinde, çekmiş bulunmamıza rağmen paylaşmamın uygunsuz olacağını düşündüm. Bu nedenle spoiler vermiyorum. 🙂 Ahh, ben en iyisi sergiden de hiç vermeyeyim bir de sergideki fotoğrafları anlatmaya başlarsam, ucu bir türlü kombine dokunamayan bir post olacak.

 

3Turuncu en sevmediğim renk. Her ne kadar o günkü story’lerimi izleyenler bu gerçeği yüzüme vurmaktan keyif alsalar da bahanem hazır: Bu kazağımla kendimi çok ama çok iyi hissediyorum! Geçtiğimiz sene yalnızca Zorlu Center Tommy Hilfiger’da satışa sunulan özel bir koleksiyonun parçasıydı. Seriden edindiğim bir diğer parçayaysa, ‘Rock’n Rollumsu Warholuşculuk’ adlı postumda yer vermiştim. Erişmek için tıklayınız.

 

 

12

Kazağımdaki bayrak detayıyla birlikte renk skalasının yarattığı vintage etkiyi sevdim en çok da. Bana kalırsa, eforsuz görünümlü, retro efektli kazakların yarattığı ruh, kombinsel açıdan ya westernlikle ya da montaineerlıkla bağdaştırılabilir. Antik kahve kemer detayım ve mom jeanimle adeta bir cowgirl’ken; bu izlenimimi Vans’in bum bag’i ve Michael Kors’un montaineer stilindeki botlarıyla yorumlamayı tercih ettim.

Bum Bag: Vans

Kazak: Tommy Hilfiger

Mom Jeans: Pull&Bear

Kemer: Mexx

8Montaineer Botlar: Michael Kors

2Gözlük: Ray-Ban Round Fleck

ata

Sırada keşif partnerim ve yakın arkadaşım @atakanakturk ‘ün kombini var!

Çizgili şeyleri oldum olası hem elegant hem de çılgın bulmuşumdur; ama tabi ki renklerin harmonisi de bir o kadar önemli. Nordik esintili bir kazak giymeyi tercih eden Ata, açık tonlardaki skinny denimini basic, plaka tokalı kemeriyle kombinleyerek bir o kadar da şehirli olan ruhunu ortaya koymuş. Bilekliğindeki renklerin kazağıyla uyumunaysa ayrı bayıldım. Bana kalırsa gayet başarılı bir mix&match.

Kazak: Benetton

 

ata2

Gözlüğüm Ata’ya çok yakışınca, onu portre çalışmalarıma dahil etmeden edemezdim. Fotoğrafçılığımda ışık var mı? Ne dersiniz? 🙂

 

ata3

 

ata4Bileklikler: Bodrum

Jean: H&M

Saat: Casio

8

Ata’nın Sneakersları: Nike Air Force 

ata5

4

9

1Bir sonraki postta görüşmek dileğiyle!

 

Previous Post Next Post

You Might Also Like